+36 34 385 126 acsigardonyi@gmail.com

Rólunk

Az Ácsi Gárdonyi Géza Általános Iskola a közel 7000 lakosú  Ács város legrégibb és legnagyobb oktatási intézménye. Székhely intézményünk a Fő u. 88. szám alatt, telephelyünk az Ifjúság u. 1. szám alatt működik. A település egyetlen általános iskolájában 2018. október elsején a tanulólétszám 507 fő. 442 tanuló a székhely intézményben, 22 tanulócsoportban, ideális létszámú osztályokban,  65 tanulók a telephely intézményében, négy önálló, kis létszámú osztályban tanul. Nevelőtestületünk 46 főállású és négy óraadó pedagógusból áll. Öt nevelő-oktató munkát segítő dolgozója van iskolánknak, a technikai személyzet létszáma 8 fő.

Az iskola fenntartási és működtetési feladatait a Tatabányai Tankerületi Központ látja el. Szakmai alapdokumentumunk szerint alapfeladatunk a működési körzetünkbe tartozó tanköteles korú gyerekek általános műveltségének megalapozása. A beiskolázási körzetünkben élő családok szociális, anyagi és kulturális körülményei egymástól nagymértékben eltérnek, ezért nevelő és oktató munkánk ehhez a helyzethez igazodik: tanórán, valamint tanórán kívül segítjük a nehezebben élő, hátránnyal induló tanulók felzárkóztatását, ugyanakkor kiemelt fontosságú feladatnak tekintjük a tehetséges, jó képességű gyermekek fejlesztését is.

Elsődleges feladatunk a hozzánk beiratkozott gyerekek képességeinek feltárása, s az egyéni képességekhez igazodó differenciált nevelő-oktató munka (tehetséggondozás, felzárkóztatás).

A helyi oktatás közel 4 évszázados múltja azt bizonyítja, hogy az itt élő emberek mindig fontosnak érezték, hogy gyerekeik tanuljanak, és jól használható ismeretekre tegyenek szert. Lényegét tekintve a szülők és pedagógusok célja mai is hasonló: gyermekeinkből művelt, jól képzett, az életben boldogulni tudó embereket szeretnénk nevelni. Azt akarjuk, hogy a gárdonyis diákok olyan biztos alapokon nyugvó korszerű tudást szerezzenek, amellyel bármelyik középiskolában jól megállják a helyüket.

Iskolánk 1994. október 22-én vette fel a népszerű író, Gárdonyi Géza nevét.

Névadónk